Alma Harmony Dye-VL™ to innowacyjna technologia do usuwania przebarwień skóry bez ryzyka powikłań.

Co to są przebarwienia skóry i skąd się biorą?

Przebarwienia skórne mogą wystąpić w różnym wieku, Naturalny barwnik skóry - melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień. Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją.

usuwanie przebarwień - przekrój skóryW dzisiejszych czasach technologia może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi laserowe. Nadprodukcja melaniny wiązać może się z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: ciążę, hormony, promieniowanie słoneczne, wpływ miedzi, żelaza, złota i srebra. Przebarwienia nie tylko występują na zewnętrznej warstwie skóry, ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez lasery medyczne.

Jak wygląda zabieg?

Jak wygląda skóra po zabiegu redukcji przebarwień skóry?

Zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Głowica wyposażona jest w system chłodzenia, który zapewnia minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne pieczenie i uczucie ciepła. Nie powoduje on także wyłączenia z codziennej aktywności. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te znikają po 2-3 dniach. Przebarwienie bezpośrednio po zabiegu ściemnieje i po kilku dniach zacznie się łuszczyć. Jest to naturalny proces i nie należy stosować w tym miejscu żadnych peelingów.

Ile trwa zabieg Dye VL™ i Ile razy należy go powtórzyć?

Zabieg trwa od 10-60 minut w zależności od obszaru. W przypadku zmian pigmentacyjnych w większości przypadków konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Schemat ich częstotliwości i ilości indywidualnie ustalana jest na wizycie - najczęściej jest to 3-6 procedur, w odstępach 4 tygodni.

Jak skuteczne są zabiegi?

Skuteczne leczenie przebarwień uzależnione jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy Pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: przebarwienia posłoneczne, piegi, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed rozpoczęciem terapii usuwania przebarwień skóry, należy zgłosić się do naszego specjalisty w celu kwalifikacji do zabiegu i omówienia planu zabiegowego.

Poza tym należy pamiętać o następujących kwestiach:

  • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami (np. Izotek, Roaccutane)
  • około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosować kremów, maści z zawartością retinoidów np. Izotrexin, Differin. Retin A, wit. C. oraz kwasów owocowych, w miejscu poddawanym zabiegowi.
  • 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura
  • 3 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać, korzystać z solarium i samoopalacza
  • tydzień przed zabiegiem, w miejscu zabiegu, nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących,
  • 3 dni przed zabiegiem zakończyć kurację antybiotykami

Technologie

Alma Harmony Dye-VL

Cennik

PartiaCena zł
Czoło 300
Policzki 350
Broda z wąsikiem 200
Cała Twarz 600
Szyja 400
Dekolt 600
Twarz + Szyja 700
Twarz + Szyja + Dekolt 1000
Dłonie 300
Pojedyńcze przebarwienia 100

Efekty

Efekty laserowego usuwania przebarwień – nie tylko na twarzy:

usuwanie przebarwień - efekty

usuwanie przebarwień - efekty

usuwanie przebarwień - efekty

Kontakt

zadzwoń aby się umówić:

tel. +48 530 340 034

Białystok, ul. Świętojańska 30
pn.-pt.: 10:00 - 20:00 sob.: 9:00 - 15:00
e-mail: salon@laserland.pl

© LASERLAND 2015
Wszystkie prawa zastrzeżone De Core