zabieg icoone Białystok

LightSheer DESIRE
LUMENIS

LIGHTSHEER to laser diodowy o złotym standardzie na rynku światowym. Produkowany przez amerykańską firmę LUMENIS już od lat 60.

Skuteczność urządzenia została potwierdzona badaniami oraz prestiżowym certyfikatem wydanym przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA.
W celu usunięcia włosa światło lasera wnika głęboko w skórę właściwą, gdzie energia optyczna z wiązki laserowej jest wybiórczo absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosie (melaninę), co powoduje szybkie ogrzanie trzonu włosa i mieszka włosowego tak, że następuje jego uszkodzenie. Skutkiem uszkodzenia mieszka włosowego jest usunięcie włosa, brak jego regeneracji i nieodrastanie.

Laser LightSheer posiada specjalny system chłodzenia Chill Tip, który doskonale chroni i chłodzi górną warstwę skóry przed, w czasie oraz po każdym impulsie kierującym światło lasera do korzenia włosa.

Ile razy należy powtórzyć zabieg?

Usuwanie owłosienia to proces stopniowy. Podczas sesji laserowej zniszczeniu ulegają jedynie te włoski, które znajdują się w fazie wzrostu, czyli za każdym razem ok 30% widocznego owłosienia, dlatego systematyczność jest sprawą nieuniknioną. Zabieg należy powtórzyć średnio 4-6 razy, co 4-12 tygodni w zależności od obszaru.

Finalnie laser usuwa ok 90% owłosienia, ok 10% włosków w depilowanej części ciała przetrwa.

Wskazania:

  • wrastające włosy,
  • przebarwienia po wrośniętych włosach,
  • wygoda – zbyt szybki odrost włosów po innych metodach depilacji.
  • zaburzenia endokrynologiczne – hirsutyzm, hipertrychoza (wskazane po terapii hormonalnej),
  • występowanie stanów zapalnych skóry po depilacjach chemicznych, woskiem i goleniu,
  • u mężczyzn mających problem z przerzedzeniem odrostu po goleniu

Zabiegi

Przejdź do zabiegu Depilacja Laserowa