KRIOLIPOLIZA
LipoCryo

Kriolipoliza została odkryta przez amerykańskich naukowców, którzy dowiedli, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki otaczające. To odkrycie pozwoliło na stworzenie urządzenia LipoCryo, które bezinwazyjnie niweluje tkankę tłuszczową.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Podstawą metody jest schładzanie komórek tłuszczowych w celu ich redukcji.

Komórki tłuszczowe pod wpływem działania stałej, niskiej temperatury (około +3 stopni Celsjusza) ulegają apoptozie (kontrolowanej śmierci komórkowej), a ich zawartość jest następnie transportowana

przez układ limfatyczny i wydalana z organizmu w procesach metabolicznych. W tym celu stosuje się podwójnie kontrolowaną niską temperaturę, która powoduje krystalizację trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych bez uszkodzenia tkanki nerwowej i mięśniowej.

Efektem jest utrata 25-45% grubości tkanki tłuszczowej co jest widoczne po upływie 2 tygodni, a pełny rezultat zabiegu można obserwować po ok 2 miesiącach. Po tym okresie zabieg może być powtórzony jeśli dalsza kuracja jest potrzebna. Metoda ta jest bezinwazyjna i bezbolesna. Nie wymaga rekonwalescencji, a po zabiegu można spokojnie wrócić do codziennych czynności.

Jak wygląda zabieg na urządzeniu LipoCryo®?

Tkanka tłuszczowa przed zabiegiem.

Działanie LipoCryo – zassanie próżniowe tkanki tłuszczowej do wnętrza głowicy i chłodzenie do 3°C.

Kilka dni po zabiegu – wywołanie stanu zapalnego

Po około 45 dniach dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej

Po 5 dniach

Początek stanu zapalnego.W pierwszym tygodniu po zabiegu komórki tłuszczowe rozpoczynają proces stopniowej redukcji wielkości.

Po 15 dniach

Maksymalna proces zapalny nastąpi około 15 dni po zabiegu, kiedy komórki tłuszczowe otoczone są histiocytami, limfocytami i innymi komórkami jednojądrzastymi. Komórki tłuszczowe rozpoczęły już proces stopniowej redukcji.

Po 30 dniach

Od 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje stan zapalny, i zachodzi proces fagocytozy: komórki tłuszczowe stopniowo pochłaniane są i eliminowane z organizmu.

Jakie części ciała poddajemy zabiegom na urządzeniu LipoCryo®?

Najczęściej zabiegi wykonuje się na: brzuch, pośladki, uda plecy, biodra, ramiona, uda, czyli miejsca, z których zazwyczaj chcemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegach?

W zależności od początkowej grubości tkanki tłuszczowej średni ubytek wynosi od 3 do 15 mm. Odpowiada to 25-45% ubytku tkanki tłuszczowej.

CENNIK

ZabiegCena zł
1 przyłożenie400
2 przyłożenia700(cena 1 przyłożenia = 350)
3 przyłożenia1000(cena 1 przyłożenia = 333)
4 przyłożenia1200(cena 1 przyłożenia = 300)
6 przyłożeń1500(cena 1 przyłożenia = 250)
8 przyłożeń1900(cena 1 przyłożenia = 237)
10 przyłożeń2200(cena 1 przyłożenia = 220)