USUWANIE PRZEBARWIEŃ
Alma Harmony Dye-VL™

Co to są przebarwienia skóry i skąd się biorą?

Przebarwienia skórne mogą wystąpić w różnym wieku, Naturalny barwnik skóry – melanina, występuje w naskórku i znajduje się w melanocytach. Ich nadmierna ilość prowadzić może do występowania zmian barwnikowych na skórze zewnętrznej, co widzimy w postaci plam i przebarwień. Nadmierną produkcję melaniny w melanocytach nazywamy hiperpigmentacją.

usuwanie rumienia Białystok

W dzisiejszych czasach technologia może pomóc nam w usunięciu przebarwień, z czego najbardziej rekomendowane i bezpieczne są zabiegi
laserowe. Nadprodukcja melaniny wiązać może się z różnymi czynnikami, do których zaliczamy: ciążę, hormony, promieniowanie słoneczne, wpływ miedzi, żelaza, złota i srebra.
Przebarwienia nie tylko występują na zewnętrznej warstwie skóry, ale mogą być też skumulowane w naskórku, dlatego tak skuteczne w leczeniu hiperpigmentacji są wiązki światła emitowane przez lasery medyczne.

Jak wygląda zabieg?

Ile trwa zabieg usuwania przebarwień i ile razy należy go powtórzyć?

Zabieg trwa od 10-60 minut w zależności od obszaru. W przypadku zmian pigmentacyjnych w większości przypadków konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Schemat ich częstotliwości i ilości indywidualnie ustalana jest na wizycie – najczęściej jest to 3-6 procedur, w odstępach 4 tygodni.

Jak skuteczne są zabiegi usuwania przebarwień?

Skuteczne leczenie przebarwień uzależnione jest od rodzaju i nasilenia zmian. Może to być kuracja jednorazowa, powtarzana raz do roku, a także stały element terapii i pielęgnacji. Każdy Pacjent poddany zostaje indywidualnej ocenie i dobierany jest dla niego najlepszy plan leczenia. Pierwsze efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu. Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień obserwujemy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy: przebarwienia posłoneczne, piegi, ostudy, plamy wątrobowe, przebarwienia brodawek łojotokowych, plamy po kuracjach lekowych. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Jak przygotować się do zabiegu usuwania przebarwień?

Przed rozpoczęciem terapii usuwania przebarwień skóry, należy zgłosić się do naszego specjalisty w celu kwalifikacji do zabiegu i omówienia planu zabiegowego.

Poza tym należy pamiętać o następujących kwestiach:

  • 6 miesięcy przed zabiegiem należy zakończyć kurację doustną retinoidami (np. Izotek, Roaccutane)
  • około 3 tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosować kremów, maści z zawartością retinoidów np. lzotrexin, Differin. Retin A, wit. C. oraz kwasów owocowych, w miejscu poddawanym zabiegowi.
  • 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura
  • 3 tygodnie przed zabiegiem nie wolno się opalać, korzystać z solarium i samoopalacza
  • tydzień przed zabiegiem, w miejscu zabiegu, nie stosujemy peelingów i innych preparatów złuszczających naskórek oraz kremów depilujących,
  • 3 dni przed zabiegiem zakończyć kurację antybiotykami

Technologie:

Alma Harmony Dye-VL

CENNIK

PartiaCena zł
Pojedyńcze przebarwienie200
Czoło350
Policzki450
Broda z wąsikiem250
Cała Twarz700
Szyja400
Dekolt700
Twarz + Szyja900
Twarz + Szyja + Dekolt1300
Dłonie350